Субота, 16 листопада

Здоров'я

23.05.2014

Бізнес на здоров’ї

Кажуть, що здоров’я за гроші не купиш. Та виходить так, що саме за гроші його пропонують придбати мало не на кожному кроці.


25.04.2014

Гола правда про стоматологію

За останні місяці ми вже звикли до різних пікетів, штурмів, демонстрацій. Вулична демократія стала частиною нашого життя.


11.04.2014

МОЗ чекають зміни?

Вкінці березня відбувся черговий брифінг міністра охорони здоров’я Олега Мусія. Мова йшла про основні напрямки реформування медицини, розраховані на найближчі 3–5 років. Звичайно, нам би хотілось бачити зміни вже й зараз, адже уряд і міністерство працюють вже більше місяця. Хоча в спокійніших умовах ми б говорили «лише місяць». Та реформування охорони здоров’я – це справа не одного дня. Тим паче, що реформами в цій галузі майже ніхто ніколи не займався. І медицина досі в основному працює за старими радянськими принципами.

28.03.2014

Чому за народження дитини потрібно платити?

«Цього року через декілька тижнів у моїй сім’ї буде поповнення...
Так у мене виникає питання: за чергового українця, який має народитися мені потрібно «заплатити» (якщо це називається словом – «заплатити») близько 5 тис. грн, які я заробляю за 2 місяці. А ще потрібно за щось прожити, купити підгузники і т. д? Чому 5 тисяч? Оскільки першого сина моя дружина народжувала через кесаревого розтину, тому другу дитину також, а ціна таких пологів у нас за розцінкам пологових будинків і по прейскуранту так званих лікарів досягає в межах 5 тис. грн (це як договоришся і як заспівають). Що робити?» 

14.03.2014

Авітаміноз. Чи варто панікувати?

Надворі вже відчувається весна: сонячна й тепла. Незабаром на деревах ми побачимо перші бруньки з молодими листочками, зазеленіє трава на клумбах, з’являться перші квіти. Правда, не для всіх початок весни є таким романтичним. Вже з кінця зими багато людей скаржаться на втому, депресію, хворобливість. Переважно ці симптоми пов’язують з нестатком вітамінів в організмі. Галицька правда спробувала розібратись, що таке вітаміни і як проявляється їхня недостатність?

28.02.2014

Чи стане реальною страхова медицина для українців?

У нашій свідомості вже давно вклалось, що медицина має бути безкоштовною. Мало хто задумується, що переконання це йде ще з радянських часів. Правда тепер ми стверджуємо, що платимо податки, тому нас мають обслуговувати в медичних закладах безкоштовно.

Хоча варто відзначити, податки платять не всі і не в повному обсязі. Так звана «зарплата в конверті» ніким не оподатковується. Внаслідок ми вимагаємо якісного лікування і без грошей. Але так, на жаль, не буває. Особливо в країні з таким дефіцитним бюджетом, як в нас. Навіть без корупції наразі Україна не зможе забезпечити безкоштовної медицини населенню.

14.02.2014

Онкохворих дітей українці везуть лікувати скрізь, лиш би не в Україні

Щороку в Україні збільшується кількість онкохворих дітей. Проблема стає близькою всім, адже мало не щодня ми бачимо банери, скриньки, чуємо оголошення на радіо та телебаченні про збір коштів для дітей з онкозахворюваннями. І це попри запевнення наших можновладців, що питання дитячої онкології є пріоритетними.

В онкології існує такий термін як п’ятирічне виживання. Він визначає шанси хворого вижити протягом 5-ти років після проведеного курсу лікування. В Європі цей показник серед онкохворих дітей становить 70–80 %. В Україні за офіційними даними приблизно 50–55 %. Тобто, в нас помирає приблизно на 20 % більше дітей хворих на рак, ніж в європейських країнах. Відтак, не дивно, що все більше батьків намагаються вивезти своїх дітей на лікування за кордон. Чому ж так стається?

31.01.2014

Медики на передовій

Медицина традиційно залишається поза політикою. Адже лікар повинен надавати допомогу всім, незалежно від поглядів, професії, національності. Насамперед це запорука нашої безпеки. Та зараз в політичні процеси втягнені навіть лікарі. Постійно чуємо в новинах, як прямо з лікарень поранених забирають у відділки міліції. Недавно прозвучало повідомлення, що в Черкасах пораненим навіть не надали медичної допомоги, одразу ж віддали їх в руки правоохоронців. 

24.01.2014

Будьте здорові, або лікуйтесь за власний кошт

Минулого тижня був прийнятий Державний бюджет України на 2014 рік. Поряд з цим «проголосували» за цілу низку так званих законів, що значно обмежують права і свободи громадян, і за їхнім обговоренням проблеми бюджету якось відійшли на задній план. Можливо, це було однією з цілей (хоча й не головною) такого пакетного голосування? Адже бюджет – це можливість маніпулювати грошима. 

20.12.2013

Фармацевтичний ринок України: боротьба за місце під сонцем

Фармацевтичний ринок України інакше як «диким» не назвеш. Стільки фірм, стільки аналогів одних і тих же ліків немає, напевно, в жодній європейській країні. Двадцять років тому і лікарі, і пацієнти зустріли «на ура» появу нових ліків. Адже в часи радянського дефіциту якісні і дієві препарати треба було діставати по великому «блату». І від того, вдасться це чи ні, часто залежало життя пацієнта. 

06.12.2013

Головне виконати план

МОЗ профінансувало проект, та як він працює?

Гіпертонічна хвороба тепер стала однією з найпоширеніших хвороб у світі. В Україні майже кожен третій страждає на цю недугу. Стійке підвищення артеріального тиску та ускладнення, що його супроводжують, є причиною смерті більше, ніж у половині випадків.

22.11.2013

Діти – не тепличні рослини

Як правильно одягнути дитину в холодну пору
Здавалось би нехитра річ одягнути дитину на прогулянку в холодну пору. Та чи справді все так просто? Адже часто можна побачити легко одягнену маму, яка тягне за руку свою дитину в теплій куртці, шапці й шарфику.

22.11.2013

Аби не захворіти...

Традиційно з настанням холодів ми частіше починаємо хворіти. Грип та застуда чатують щозими. Протидіяти вірусам можна і, звичайно, треба. І хоч скептики народним методам не довіряють, все ж є кілька правил, які знизять ймовірність захворіти.

07.11.2013

Лікарі. Чи можна їм довіряти?

Якось так склалось, що ми, самі того не помічаючи, стали жити у світі недовіри. Десь на своєму гіркому досвіді, а десь – з чужої подачі ми засвоїли правило: нас постійно хтось хоче обманути, нажитись на нас. Недовіра ця проявляється в різних сферах життя, торкнулась вона й медицини. Чому ж люди в нас перестали довіряти лікарям? Причин багато, деякі з них надумані, деякі – правдиві. Ось тільки наслідки такої недовіри можуть бути дуже сумними.

11.10.2013

Ціна питання – здоров’я. До яких засобів профілактики грипу варто вдатися?

Ось і настала осінь – із її холодом, сирістю та дощами. Ми повитягували із шаф теплі куртки, черевики й парасольки. Хтось уже навіть устиг застудитися, підхопити нежить чи кашель. Проте про справжню епідемію грипу та ГРВІ говорити ще рано. Попри те багато з нас задумуються, як захистити себе та своїх дітей від осінньо-зимових болячок.
Спробуймо з’ясувати, які методи профілактики грипу та ГРВІ є на сьогоднішній день. Які з них справді ефективні, а які – ні. А головне: наскільки ці засоби безпечні? Чи оберігаючи себе від однієї недуги, ми не спровокуємо іншу, медикаментозну?
 

27.09.2013

Сімейна медицина. Хто і як нас лікуватиме?

Про реформи в українській медицині говорять уже давно. Її стан не задовольняє ані пацієнтів, ні самих лікарів. Найчастіше проблеми стосуються фінансування і якості медичного обслуговування. Лікарів багато, відповідних закладів – теж, а звернутися – нікуди. Більшість чиновників справедливо стверджують, що вирішити всі ці негаразди без реформи структури самої медицини – неможливо.
Реорганізація найперше зачепила так звану первинну ланку надання медичної допомоги. Практично всі поліклініки Львова почали обслуговувати пацієнтів за принципом сімейної медицини. Чим така модель відрізняється від попередньої? У чому її переваги й недоліки?


Інтерв'ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Аналітика

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Від редактора

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту