Субота, 16 листопада

Новини

03.06.2019 12:00

В Україні розпочав діяти новий правопис

версія для друку

Сьогодні, 3 червня, набула чинності нова редакція Українського правопису, яку опублікували на офіційних сайтах Міносвіти та Національної академії наук.

Нова редакція правопису має 282 сторінки, а її норми та правила рекомендовані до застосування в усіх сферах діяльності, в тому числі офіційно-діловій.

Одними з основних змін правопису є: написання разом слів із першим іншомовним компонентом (архи-, гіпер-, міні-, віце-, екс-); написання окремо чисельника "пів" з іменником (пів години, пів яблука, пів Європи); передача російських прізвищ, які закінчуються на -ой через -ий (Донськой на Донський, виняток Толстой).

Тепер також допускається варіативність у написанні слів іншомовного походження. Зокрема, використання букв "г" і "ґ", буквосполучень "ау" та "ав", буквосполучення "th" у словах грецького походження можна передавати буквою "т" замість "ф" (кафедра – катедра).

Крім того, передбачається використання в деяких словах букви "и" на початку та в кінці слів замість "і" (ірод – ирод, радості – радости).


Інтерв`ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Здоров'я

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Спорт

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту