П'ятниця, 18 жовтня

Новини

11.03.2014 09:19

Євреї України написали листа Путіну

версія для друку

Звернення українських євреїв до російського президента

Пан президент !

Ми - євреї - громадяни України : бізнесмени і менеджери , релігійні та громадські діячі , науковці , художники і музиканти. Ми звертаємося до Вас від імені багатонаціонального народу України , від імені національних меншин , від імені єврейської громади.

Ви заявили , що Росія хоче захистити права російськомовного населення Криму і всієї України, яке нібито зневажається сьогоднішньою  українською владою.

В силу історичних причин євреї також відносяться в основному до російськомовного населення . Тому наша думка про події має не меншу вагу , ніж думка Ваших радників та інформаторів .

Ми впевнені , що Вас неможливо ввести в оману. А це означає , що Ви самі свідомо вибираєте з маси інформації про Україну саме  неправду інформацію і зводите наклеп.

І Вам добре відомо , що виголошені під час прес -конференції слова Віктора Януковича про те , що після підписання відомої угоди : «... Київ був заповнений озброєними людьми , які почали громити будівлі , культові установи , храми. Почали страждати невинні люди. Людей просто грабували і вбивали на вулицях. » - Це брехня , від першого і до останнього слова .

Російськомовні жителі України не зазнають принижень і утисків , їхні громадянські права не обмежені. Міркування про «насильницьку українізацію » і « заборону говорити по- російськи» , про які багато пишуть в російських ЗМІ , нехай залишаться на совісті їх авторів.

 Ваша впевненість на прес -конференції про зріст антисемітизм в Україні також не відповідає реальним фактам. Мабуть , Ви переплутали Україну з Росією, де єврейські організації зафіксували минулого року зростання антисемітизму.

Зараз, коли Україна пережила важку політичну кризу , багато хто з нас опинилися по різні сторони барикад. Серед євреїв України , як і серед всіх етнічних груп , немає абсолютної єдності у ставленні до того, що відбувається в країні. Але ми живемо в демократичній державі і можемо дозволити собі мати різні думки .

Нас лякали і продовжують лякати , що до влади в Україні рвуться «бандерівці» і « фашисти » , що нас чекають єврейські погроми. Так, ми знаємо , що політична опозиція і сили суспільного протесту , що домоглися позитивних змін у виконавчій владі країни , складаються з різних груп. Серед них є і націоналістичні , проте навіть самі маргінальні з них не дозволяють собі демонструвати антисемітизм чи інші форми ксенофобії. 

І ми точно знаємо , що наші нечисленні націоналісти знаходяться під жорстким контролем громадянського суспільства та нової влади України , чого не скажеш про російських неонацистів , які заохочуються Вашими спецслужбами.

З новим урядом у нас складається повне взаєморозуміння , налагоджується робоче співпрацю. У Кабінеті міністрів є чимало представників національних меншин : міністр внутрішніх справ - вірменин , віце -прем'єр - єврей , два міністра - росіяни. Новопризначені губернатори областей України також не відносяться виключно до титульної нації.

На жаль , треба визнати , що останнім часом стабільність в нашій країні під загрозою. І ця загроза виходить від російської влади , тобто - від Вас. Це Ваша політика підбурювання до сепаратизму і грубого тиску на Україну становить загрозу нам - євреям , як і всьому народові України , включаючи жителів Криму і південного сходу України , і вони в цьому дуже скоро переконаються .

Володимир Володимирович , ми високо цінуємо Вашу турботу про безпеку і захист прав національних меншин в Україні . Але ми не бажаємо , щоб нас « захищали » шляхом розколу України і анексії її території. Ми переконливо закликаємо Вас не втручатися у внутрішні українські справи , відвести російські війська в місця їх постійної дислокації і перестати заохочувати проросійський сепаратизм .

Володимир Володимирович , ми в змозі захистити наші права в конструктивному діалозі та співпраці з урядом і громадянським суспільством суверенної , демократичної і єдиної України . Ми наполегливо просимо Вас не дестабілізувати ситуацію в нашій країні і залишити спроби дискредитувати нову українську владу.

підписи :

Йосип Зісельс , голова Асоціації єврейських організацій і громад ( Ваада ) України , виконавчий віце -президент Конгресу національних громад України

Олександр Сусленський , д.т.н. , віце -президент Єврейської конфедерації України , бізнесмен

Андрій Адамовський , перший віце -президент Єврейської конфедерації України , член Наглядової ради єврейської студентської організації « Гілель » , бізнесмен , (громадянин Росії)

Рав Алекс Духовний , Головний рабин громад прогресивного іудаїзму в Україні

Рав Рувен Стамов , Головний рабин громад традиційного іудаїзму в Україні

Олександр Пасхавер , Член Координаційної ради Ваада України , економіст

Леонід Фінберг , директор Центру досліджень історії та культури східноєвропейського єврейства НаУКМА , віце-голова Ваада України

Анатолій Подольський , директор Українського центру досліджень історії Голокосту , віце-голова Ваада України

Ігор Куперберг , голова Сіоністської федерації України , віце-голова Ваада України

Семен Бельман , віце -президент Єврейської ради України , голова Чернігівської обласної єврейської общини

Алексанлр Гайдар , директор Об'єднання релігійних громад прогресивного іудаїзму в Україні

В'ячеслав Лихачов , основний експерт з моніторингу та аналізу ксенофобії та антисемітизму Конгресу національних бщін України , член Координаційної ради Ваада України (громадянин Росії та Ізраїлю )

Михайло Гольд , головний редактор газети Ваада України « Хадашот »

Галина ХАРАЗ , інженер ( громадянка України та Ізраїлю )

Ігор Туров , д.і.н. , керівник сертифікатної програми з юдаїки Ваада України та Києво -Могилянської академії , член президії Ваада України

Діана Гольд , член президії Ваада України

Олександр Ройтбурд , художник

Евген Гребінь , директор київського єврейського культурно -спортивного товариства « Маккабі»

Григорій Пікман , президент « Бней Бріт - Леополіс»

Юлія Смілянська , директор Інституту юдаїки

Олена Заславська , дизайнер

Олександр Єлісаветський , викладач

Ада Даль , інженер

Ігор Гольфман , публіцист

Артур Фредекінд , літератор

Кіра Крейдерман , психолог

Артем Федорчук , громадянин Ізраїлю і Росії , директор Міжнародного центру єврейської освіти і польових досліджень.

За матеріалами minval.az.

Інтерв`ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Здоров'я

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Спорт

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту