П'ятниця, 18 жовтня

Новини Львів

06.03.2014 13:51

Схід і Захід об'єднує корупція та свавілля влади

версія для друку

Львівські підприємці, працівники ринків, представники лікарень, селяни, мешканці незаконних забудов вийшли на акцію протесту проти  свавілля міської ради, рекету, корупції  та надмірних державних поборів, які за словами підприємців йдуть не в бюджет міста, а в руки посередників, які відмивають на цьому кошти.

Організаторами протесту були «Автономний опір» та  Львівська асамблея управління профспілок»

Як розповідає кореспондент Галицької правди, на акції протесту було декілька сотень людей, які прийшли, щоб висловити свою позицію незгоди з корупційними схемами місцевим депутатам. До речі, з невідомих причин сесію Міської ради відмінили, відтак депутатів, до яких апелювали пікетувальники, не було.

Учасники тримали плакати зі своїми вимогами, а також скандували гасла «повернути рикни громадам»,  «ринки в комунальну власність» , «гроші в казну міста», «владу мільйонам а не мільйонерам».

Організатори заявили, що потрібно продовжити соціальну революцію і звершення на Майдані не повинні завершитися зміною облич біля «корита», - заявили організатори акції протесту. Революція це процес - а не одиночна дія.

Представник ринку «Торпедо» пані Оксана зачитала вимогу львівських ринків до Львівської міської ради,  в якій йшлося про те, що на львівських ринках панує кримінал, який прикриває міліція та прокуратура.

« Вимагаємо аудиту всіх сплачених підприємцями сплачених ринків за останні роки до міського бюджету, в подальшому прозорості використання сплачених  коштів до міського бюджету, створення робочих групи з представників підприємців львівських ринків, львівської  міської ради,правоохоронних органів  для вирішення нагальних питань.

 Ринки мають бути комунальними або управлятися колективними підприємствами. Функції адміністрацій ринків на сьогодні є  рекет та надмірні побори і це повинно відійти у минуле.

Всі  конфліктні ситуації мають вирішувати за участю підприємств, профспілок непідконтрольних адміністрації ринків», - такою була вимога пікетувальників.
 Присутні учасники проголосували руками за  цю вимогу.

Організатори акції також заявили, що підприємці  ринків сплачують гроші львів`янам, а коштами користувалися всі ці роки або кримінал  або депутати і сьогодні нічого не змінилося. Депутати обдирають львівську громаду, а в міськраді немає представників громади, які б дійсно представляли інтереси людей.

Перед учасниками  також виступив мер Садовий,який зазначив, що потрібні позачергові вибори до місцевих рад і мають прийти депутати, які будуть мати довіру від громади. Також мер заявив, що солідарний з пропозиціями людей.

Представник 4  комунальної стоматологічної лікарні пані Леся  заявила,  що  працівники  клініки терплять диктатуру головного лікаря   - Ляльки Галини Ярославівни, яка збирає шалені побори та данину.

Пані Леся заявила, що 80 відсотків працівників  поліклініки  вимагають її відставки. За її словами   2 дні тому  в клініці був представник від міськради - директор департаменту гуманітарної політики львівської міської Олег Березюк, який сказав, що люди, які борються проти свавілля головного лікаря, - це   «хальоні чувіхи,  які борються за посади».

Проте мер міста сказав, що перевірить цей факт і створить робочу групу. Також Садовий заявив, що з бюджету міської ради йде 20 мільйонів  в рік на стоматологію, проте куди діваються ці кошти він не знає. Варто зауважити, що й мешканці Львова теж не відчувають державних коштів  в комунальних поліклініках, оскільки за все людям доводиться платити з власної кишені.

Виступила також предстаниця підприємців  Северодонецька пані Лариса, яка заявила, що ніякого поідлу немає між сходом і заходом, бо всіх об'єднує корупція та свавілля влади. Пані Лариса висловила підтримку  львівським підприємцям.
Серед учасників протесту був також пан Ігор, представник ринку «Торпедо», який закликав підприємців не платити більше поборів, доки влада не почує їхні вимоги.
Пані Галина, яка також є підприємцем на ринку «Торпедо» заявила, що більшість підприємцв вимагають,  щоб всі ринки передали в комунальну власність бо не хочуть працювати на олігархів, які викрадають гроші з місцевих бюджетів.

"Ми хочемо працювати на державу,на місто, а не так, щоб держава отримувла 13 тисяч грн., а з людей в той час збирали сотін тисяч гривень, -  заявила пані Галина.
Організатори заявили що підпримєнциький майдан буде тривати і далі. А якщо  в набйлижчий тиждень не будуть сторені робочі групи, про що йлося у вимогах, то підприємці зберуться знову на пікет.

Наприкінці пікету, підприємці повідомили журналісту Галицької правди, що їм  вже під час акції почали дзвонити та погорожувати,що заберуть павільйони.

Галицька правда відслідковуватиме те, як вирішуватиме цю проблему місцева влада.
Інтерв'ю

«На Майдані постійно відчували тиск, але страху не було», – Ігор Мартин

Олег Баляш: "Розвиток рідного краю - наша відповідальність"

Мирослав Хом'як: Будуть сильними громади – буде сильною Україна

Аналітика

Бізнес на здоров’ї

Гола правда про стоматологію

МОЗ чекають зміни?

Від редактора

На порозі великих змін

Опитування


© 2013 Галицька Правда
Використання матеріалів тільки за наявністю гіперпосилання на www.galpravda.info

створення сайту